Yüze Yansıyan Güzellik İçin…

Anasayfa      Blog      Yüze Yansıyan Güzellik İçin…

Yüze Yansıyan Güzellik İçin…

12
MAY 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Yüze Yansıyan Güzellik İçin…

Yüze Yansıyan Güzellik için hayatımızda neler yapmalı ve neler yapmamalıyız? Bu sorunun cevabı aslında içinde mutlu bir hayatın basit sırlarını da barındırıyor olacak.

İnsanın kendisi ile barışık olması, hayata bakışının olumlu ve pozitif olması insanın mutluluk arayışında ona çok büyük katkılar sağlar.

Mutluluk insanın zihin, beden, duygu ve ruh bütünlüğü içinde sağlıklı olması anlamına geliyor.

Hayatımız hakkında unutmamak gerekir ki en önemli sorumluluk bizdedir. Kendi içsel ve dışsal bütünlüğümüzü sağlayacak her şey ve her aksiyonu gerçekleştirmek bizim elimizde. Hayattaki mutlu olma hakkımızı kullanmalıyız. Hayatımız hakkında daha fazla sorumluluk almalıyız.

Temel bakış açısı şu motto olmalı Ben hayatımı daha güzel ve özel kılma adına ne yapıyorum ne yapmalıyım.

Her şey bu temel farkındalık eşiğinden başlıyor.

Duygularımız karşılaştığımız hayat içindeki açmazlarda bizim karşımızda değil, bizim yanımızda. Ancak onları da doğru ve etkili yönetmek bizim tercihlerimiz ve bu alandaki maharetimize bağlı. Korkularımız, kaygılarımız, üzüntülerimiz, olaylar karşısında duygularımızın negatif reaksiyon verip bizi güçsüz hissettiren her duygunun çıkış yolu da

Ben kendimi iyi hissedeceğim daha iyi bir yaşam için, hayatımda neler yapmalı, neler yapmamalıyım kritik sorusuyla gelen bir dizi aksiyon şu ana başlıklar olabilir.

Bedenine cildine ve en çok da yüz cildine iyi bakmalısın

Sağlığına dikkat etmelisin. Aksi durum daima üzücüdür.

Sağlıklı beslenmek hayat kaynağıdır. Ne yiyorsanız aslında siz O’sunuz, sözü çok doğrudur. Şeker, tuz, beyaz ekmek ve asitli içeceklerden uzak durarak iyi beslenmek gerekir. Bol sebze ve bol meyve tüketmek vücudumuzda ve hayatımız üzerinde mucizeler yaratabilir. Kaliteli ve bilinçli beslenmek kendi kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliktir.

Mutluluk hormonları hayat içinde neredeyse sen de orada olmalısın.

Düşüncelerin ve duyguların beynin elektriksel aktiviteleridir. Onların dengede olduğundan her zaman emin olmalısın. Aksi durum ruh dengesini de bozar.

Bedenin içinde iç ve dış dünya dengesi ile iyilik hallerini  oluşturan hormanlarınla barışık olmalısın. Bu hormanlar sana hayat içinde ihtiyaç duyacağın anlarda enerji taşırlar.

İnsan sürekli hareket etmelidir. Hareket güzel yaşamın sırrıdır. Spor yap. Bu senin tüm yaşamsal kaynaklarını disipline eder. Pozitif duyguları üreten hormanlarını aktive eder. Güzelleştirir. Zenginleştirir. Hayata bakışını olumlu kılar. Depresyon yanına bile yaklaşamaz.

Doğaya çıkmalısın. Aldığın ve alabileceğin en derin nefesi almalı ciğerlerini ve dolayısıyla beynin oksijenin terapik güç ve enerjisiyle doldurmalısın. Unutmamak gerekir ki tüm vücuttaki oksijenin %25’ini beyin kullanır. Nefes almayı da tekniğince yapmalısın.

Vücudumuzun %80’i sudur. Vücut sudan oluşur. Su içmek en büyük insan ihtiyacıdır ve hayat kaynağımızdır. Su içmek tüm bedenimizi, duygularımızı ve düşüncelerimizi dengeye getirir. Su içmek cildimizi ve özellikle yüzümüzü güzelleştirir. Su içmek en güzel ve en doğal cilt bakımı aksiyonudur. Her gün en az 2,5 litre su içmek tüm içsel ve dışsal dengelerimizi sağlıklı kılar. Enerjinizi yükseltir.

Mutlu bir hayat baktığımızda 2 basit bilinçli eyleme dayanır

  • Hayatımız hakkında ne yapacağımızı çok iyi bilmek
  • Hayatımız hakkında ne yapmayacağımızı çok iyi bilmek

Doğru seçimlerin gücü her zaman için yüzümüze yansır.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları