Yüz Bakımı Ürünleri denince INNOVA : “1 Numara”

Anasayfa      Blog      Yüz Bakımı Ürünleri denince INNOVA : “1 Numara”

Yüz Bakımı Ürünleri denince INNOVA : “1 Numara”

29
KAS 2017
Kategori: Yüz Bakımı

Yüz Bakımı Ürünleri denince INNOVA : “1 Numara”

Yüz bakımı kozmetik kategorileri içinde son dönemde yükselen bir trendde

Kozmetik sektörü de genel olarak hem dünyada hem de Türkiye’de en hızlı bir gelişim gösteren sektörlerin başında. Tabii ki renkli kozmetikle beraber yüz bakımı ürünleri ve cilt bakım ürünleri de peşi sıra.

Neden?

Çünkü talep ve “ihtiyaç” yönlü çekim gücü çok etkili. Çünkü 80 milyonluk genç ve devingen bir nüfus yapısına sahip Türkiye’de kozmetik sektöründe de bu güçlü dip dalganın olması gayet normal.

İnsan bedeni, beden içindeki her organ ve özellikle deri ve deri gözenekleri yaşayan bir organizma.

İnsan bedeni içinde cereyan eden her etkileşim çok yönlü ve çok boyutlu.

Hayat içinde türlü içsel etkiler (sıkıntı, bunalım, deprasyon vb) ve dışsal etkilere (güneş ışıkları, susuz kalma, tozlu ve kirli ortamlara maruz kalma, oksijensiz ortamlar vb) açık bir yapı ve bu etkiler yönünde de insan bedeni ve organları “hızlı yıpranmaya, deri yüzeyinin sivilce yapmasına, çıban oluşturmasına vb içsel tepkiler vermeye, kırışmaya, sarkmaya doğru doğal bir eğilimi de vardır.

 

Tabii ki hiç şüphesiz zamanın insan metabolizması ve insan yaşlanmasındaki bozucu doğal etkiler de unutulmamalı. Sonuçta her insan bu küçük mavi yer küre üzerinde yerçekiminin sürtünme etkisine ve bu etkinin “aşındırma” dokunuşuna karşı mücadele etmektedir.

 

CİLT İÇİN DIŞ DESTEK ÖNEMLİ

Modern hayatın ürettiği “stres” faktörü de bu etkilerin belki en başına konmayı hak ediyor. Hayat içinde insan bedenini yoran, yıpratan, yaşlandıran o kadar çok stres faktörü var ki insan mikro organizmasındaki etkileşimler bu stress faktörleriyle savaşabilmek için dış desteğe ihtiyaç duymaktadır.

Bu dış destek çoğu zaman telkin ve motivasyonel anlamda terapiler olurken çoğu zamanda beden bakımı, el, cilt, yüz bakımı ürünleri, güzellik ihtiyacını karşılamada ve yine benzer bir moral üretmede makyaj vb ritüeller de bu dış etkilere karşı bir “bedeni korumaya almada” -kozmetik etkiler- olarak bu savaşımda yerini almaktadır.

Efsanevi marka İnnova’da insan bedeni ve özellikle Yüz Bakım Ürünleri ve cilt için en iyiyi sunmada yenilenen marka imajı ve yenilenen marka yüzü ile sektöre “ben de varım” mesajını kendisine yakışır şekilde inovatif bir tarzda vermektedir. İnnova Kozmetik CEO’su Selçuk Güneş İnnova ürünlerinin ar-ge ve test aşamalarında ne tür nedenlerle yola çıktıklarını şu cümlelerle açıklamaktadır:

“-Stres, yeme bozukluğu, karaciğer sorunları, hormonal bozukluklar, ergenlik, ciltte buruşma, kırışma, kuruluk, hassas ciltler, yaşlanma belirtileri, alerjiler… vb dışsal ve içsel sebeplerle sürekli bir risk altında olan insan bedeni ve cildimiz için kozmetik ürünler bakım ve canlılık oluşturmada tüketicilere çok çok önemli destekler sunmaktayız. İnnova Kozmetik olarak cilde onarım, besleyicilik, canlılık, güzel görünme, etkileyicilik ve sağlık kazandırmada kullanılan Yüz Baık Ürünleri ve kozmetik ürünler üretiyoruz. Yüz temizleme köpük ve solüsyonlarından başlayarak temizleyiciler, kremler, serumlar vb. cilt sorunlarını gidermede tüketicilerimize çok önemli destekler veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz.”

Yüz Bakımı Ürünleri denince İnnova… Özellikle çok güçlü şekilde yüz bölgesi bakım ürünleri ile öne çıkmaktadır.

INNOVA “MASK BEAUTENOVA

İnnova “Mask Beautenova” bu güçlü ürünlerden sadece biridir. Aynı zamanda “siyah nokta giderici maske” özelliği ile de sektörde haklı bir ün yapan ürün ve marka, bu alt marka ürünü ile cilt ve yüz markaları arasında bariz bir “farklılaşma stratejisi” oluşturmuştur.

Yüz Bakimi

Ürün uzun yıllar markanın lokomotif ürünlerinden biri olmuştur. Yeni dönemde de UBF Ajans imzalı ürün ambalaj relansmanları ile bu başarı stratejisini devam ettirme enerjisine sahip görünmektedir.

Bir diğer çok beğenilen ve “fun”ları tarafından çok sevilen İnnova ürünü de Hydrafoam (Facial Cleansing Foam) Yüz temizleme Köpüğüdür.

İnnova ürün gamı çeşit ve içerik olarak oldukça zengin bir cilt sağlığı, yüz bakımı ve canlılık etkisi  oluşturma gücüne sahip bir ürün havuzuna sahiptir. Her tür hava şartı cilt ve özellikle hassas içerikli yüz derisi üzerinde önemli etkiler oluşturmaktadır.

Yüz bölgesi cildi özellikle “içsel enerjinin” dışa vurum yeridir. Bu nedenle Yüz Bakım Ürünleri bilhassa bu bölge için daha çok önemlidir.  Yüz cildinin mümkün olan en iyi halinde olabilmesi için doğal yapı, bitkisel içerikli ve natürel minerallere ihtiyacı vardır. Bu maddeler hücresel aktivitelerin gerçekleşmesini sağlar ve cildi dış faktörlere karşı korur. Yüz bakımı ve cilt bakımı sosyal hayata da pozitif enerji olarak yansır.

Tüm bu sebeplerle efsane marka İnnova yenilenen yüzü, ürün çeşitleri, ambalaj ve sunumda değişim yaratan marka uygulamaları ile sektörde özellikle yüz bakımı ürünleri kategorisinde fark oluşturmaya, uygulamalarıyla da sektörde farklı yerini almaya aday görünüyor.

Ne diyelim, “Yolun açık olsun ve başarılar İnnova”

Aydın Yıldız / Marka Danışmanı