Vücut Bakımı ve Yaz Spor Aktiviteleri

Anasayfa      Blog      Vücut Bakımı ve Yaz Spor Aktiviteleri

Vücut Bakımı ve Yaz Spor Aktiviteleri

9
TEM 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Vücut Bakımı ve Yaz Spor Aktiviteleri

Yaz spor aktiviteleri için en güzel mevsim

Vücut bakımı için yaz ve spor aktivitelerini bir basamak ve bir fırsat olarak kullanmak gerekir. Yaz güzel bir mevsim. Tatilin ve eğlencenin odağında yaz mevsimi deniz, kum ve güneş ile eşdeğer hale gelmiş. Bunun yanında kültür turizmi, doğa sporları, kamping de yaz mevsiminin vazgeçilmezleri arasında.

 

Yazın vücut bakımı ve tabii ki cildimiz de bakım ve masaj egzersizleri açısından güzel bir mevsim. Yazın artan spor aktiviteleri ile cilde form ve dayanıklılık kazandırmak, kas sistemine ideal egzersizlerle deyim yerindeyse harika bir format atmak mümkün. Vücudun forma girmesi demek aslında sağlıklı olmak ve dayanıklılık ve güzel fit bir görünüm kazanmak açısından da özgüven artırıcı çalışmalardır. Mutlaka yapılması ve yaz mevsiminin her yönüyle değerlendirilmesi gerekir.

 

Spor ve egzersizlerle vücut forma girerken harcana efor ile vücuttan terleme vb su çıkışı arttığından cildin su ihtiyacının da periyodik olarak karşılanması gereği unutulmamalıdır. Spor yapmak, bir spor aktivitesi ile ilgilenmek ve spor sonrasında da vücuda güzel bir duş ve cilt temizlik ve yüz bakımı rutinleri cilde nefes aldırmak mümkün. Vücut bakımı açısından da son derece kıymetlidir.

 

Egzersiz yapmak hem vücut, hem de ruh sağlığı için kesinlikle çok önemli. İnsan spor yaptıktan, efor harcayıp yorulduktan sonra kendini çok rahatlamış belki sahip olduğu vücut değerine karşı görevini hakkıyla yapmanın derin mutluğu içine girmiş hissiyle son derece huzurlu oluyor.

 

Eğer öyleyse, spor sonrasında hemen duş alıp dinlenmek yok! Cilt bakımını da asla unutmaman gerekir. Peki, spor sonrasında cildine nasıl bir bakım uygulamalısın.

 

Ter atmak ve terlemek iyidir

Spor sonrasında çok terlediyseniz, bu aslında demektir ki “spor işe yaramış”.  Sağlık kazanmada hayatınızda önemli bir adım atmışsınız demektir. Spor esnasında terlemek son derece doğal dahası aslında cilt sağlığınız için de iyiye işaret. Terlemek, vücudunuzda detoks etkisi oluşturarak, zararlı toksinlerden arınmanızı, gözeneklerinin açılmasını sağlar.

 

Güzel bir duş çoğu zaman ilaç gibidir

Terlemek cildimiz ve deri gözenek sağlığımız için iyi olsa da, spor sonrasında cildimizin uzun süre terli kalmasını önlemek gerekir. Çünkü uzun süre terli kalmak bakterilerin vücut üzerinde hızlı üremesine neden teşkil edebilir. Deri gözeneklerindeki bakteriler sıra-dizi olarak sivilce oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle spor yaptıktan sonra mümkün olduğunca en kısa sürede duş almak son derece fayda oluşturur.

 

Vakit varsa peeling yapmak harika olur

Eğer spor ve egzersiz sonrasında zamanınız varsa, cildinize peeling yapıp, ölü hücrelerden de arınabilirsiniz. Bu bakım kürü de cildinize çok iyi gelecektir. Kendinizi tamamen rahatlamış ve huzr bulmuş hissedeceksiniz.

 

 

Sonrasında hem vücudunuzu hem de cildini nemlendirin

Spor yaparken terlediğinizde, harcanan güçlü efordan dolayı bol miktarda su kaybına uğrarsınız. Ancak cildiniz de diğer organlar kadar deri altında su kaybına uğrar. Bu gerçeklikten yola çıkarak  bolca su içmenizi ve zengin içeriğiyle cildini besleyecek harika Innova Nutrima Krem’i size öneririz.

 

Spor yapmak sadece vücudu formada tutmaz. Duygusal ve düşünsel olarak da form kazanırsınız. Ruh dinginliğiniz ve iç huzurunuz nirvanaya ulaşır. Kendinizi son derece iyi hissedersiniz. O an dünyanın en güzel kavramı gözlerinizin içindedir: Mutluluk. Ve bu an paha biçilmez bir andır.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları