Güzel ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Yüz Yıkama Rutini

Anasayfa      Blog      Güzel ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Yüz Yıkama Rutini

Güzel ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Yüz Yıkama Rutini

26
TEM 2018
Kategori: Yüz Bakımı

Güzel ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Yüz Yıkama Rutini

Güzel ve sağlıklı bir cilt İçin…

Güzel ve sağlıklı bir cilt bilinçli şekilde ya da bilinçaltımızda var olduğu şekliyle hayattaki en büyük mutluluğumuzdur. Çünkü cildimiz ve özellikle yüz cildimiz hayatta bizi temsil eder.

Güzel ve sağlıklı bir cilt sahipliğinin sırrı da, rutin ve genel temizliğini en iyi şekilde yapmak ve cildin nem seviyesini daima dengede tutmaktan geçer.

Peki, günlük yüz temizleme rutinimiz nasıl olmalıdır? Yüz temizlemede en çok yapılan hatalar nelerdir? Yüzümüzü doğru şekilde temizleyebilmenin tüyoları nelerdir?

Güzel ve sağlıklı bir cilt  cilt bakımının olmazsa olmazıdır; özellikle yüz bakım ve yüz temizleme uygulamaları, peelingler, maskeler ve detayda da göz altı uygulamaları, dudak uygulamaları gibi uygulamalarıdır. Ancak bunların hepsinin büyük resimde anlamlı ve faydalı olmasının yolu, ölçülü olmasından geçmektedir. Aynı zamanda yapılan bazı aşırılıkların yanında yanlış uygulamalar da cildimize iyilikten çok kötülüğü getirmektir. Cilt harabiyeti, cilt tahrişi ve cildin aşırılıklara veya yanlış kullanımlara tepki vermesi gibi. Bu nasıl olur? Yanlış cilt tipine yapılan yanlış uygulamalar gibi hatalar marifetiyle.

Peki, günlük bazda ve genel çerçevede cilt sağlığını nasıl yönetmeli  ve yüz temizliğini nasıl yapılmalı?

 

Cildinizi yıkamada ölçüyü aşmayın

Her fırsatta yoğun konsantre ürünlerle cildi yıkamak, cildi yorar, en önemlisi de cildin doğal yağ dengesini bozar. Sürekli su ve temizleyici ürün etkisi ile cilt kuruma özellikleri gösterebilir. Sonuçta tahriş olmuş ve sağlıksız bir görüntüyle karşılaşmanız olası olabilir. Yüzünüzü sabah ve akşam yalnızca temizleyici kullanarak -ki önerimiz bu konudaki efsane ürün Innova Yüz yıkama köpüğü HydraFoaming’tir- yıkamanız yeterli olacaktır. Üstelik bu ürün cildinize harika bir tazelik hissi verecek ve gün içinde kendiniz çok daha iyi ve zinde hissedeceksiniz.

 

Yüzünüzü uzun süre durulayın!

Yüzü durulamak önemlidir. Kullanılan yoğun kıvamlı ve çözünmesi zor ürünler; doğru ve yeterli şekilde durulanmadığı vakit, ciltte ürün kalıntısı bırakabilir. Özellikle alın çizgisi, yanak kenarları ve çene altı unutulan ve temizleyici kalıntılarına terk edilen bölgelerdir. Daha sağlıklı ve mutlu bir bakım etkisi için cildin doğru tarzda durulanmasına özen gösterilmelidir.

 

Ilık su yüz temizliği için doğru tercihtir.

Ilık su yüz bölgesi temizliği için en ideal su sıcaklığıdır. . Ilık su sıkılaşmış gözeneklere sahip olmanız için büyük bir fırsattır. Aynı zamanda saçınızı da ılık suyla durularsanız; yağlanma ve kepeklenmenin önüne kolayca geçmek de mümkün olur. Sıcak derecedeki bir suyla yüz yıkamak yüzün nem ve yağ dengesini alt üst eder ve durulama sonrası kurumasına neden olur. Bu nedenle ne sıcak ne soğuk ılık suyla yüz yıkamamak gerekir

 

Yüz yıkama sonrası ne yapılmalı?

Yüz yıkama sonrası bir miktar yüz cildindeki suyu bekletmek faydalıdır. Cilde ihtyiacı varsa bu suyu gözeneklerden çekmesi için zaman tanınmalı. Hatta çok az durulayıp hafif nemli bırakmak da bu konuda bir seçenektir.  Kurularken temel hijyen şartlarından olan kişisel havlu kullanımı da önemlidir. Bulaşıcı etkisi olan bir çok faktör bu sayede önlenmiş olur.

 

Yıkama sonrası yüzü nemlendirmek gerekir

Yüzünüzü yıkadıktan ve ona doğru şekilde bir peeling uyguladıktan sonra sıra onun en çok ihtiyaç duyduğu nemlendirici krem sürme aşamasına gelmektedir. Nemlendirici sürmeyi çok bekletmeyin. Cilt gözenekleri yıkama sonra açıktır ve nemlendiriciyi özümseme için yıkama sonrası en ideal zamandır.

 

Yüz yıkamada güvenilir bir marka ve doğru ürün önemlidir

Cilt tipinize göre ürün kullanmak çok çok önemlidir. O nedenle iyi temizliğin en önemli kuralı doğru uygulamanın yanında doğru bir marka ve doğru ürün seçimi ve kullanımıdır.  Cilt tipinize uymayan sürekli değiştirilen birden çok ürün kullanmamak gerekir.  Cildinizi iyi analiz edin ya da bir uzmandan yardım alın. Bu sayede cildinizin gerçek ihtiyacı olan bakımı da sağlamış olursunuz.

 

Yüz yıkama doğru ürün kullanımı ile birlikte size tüm güne yayılan bir tazelik ve tazelenme hissi verecektir. Hissettiğiniz gibi bir yaşam hiç şüphesiz size kendinizi çok iyi hissettirecek ve arzuladığınız özgüveni de daima en iyi seviyede tutacaktır. Mutlu bir hayat detaylara verdiğiniz önemde yatmaktadır. Bilirseniz, hayat size güzel.

 

INNOVA / Mutluluk Terapisi Yazıları