Enerjik Bir Yüz Daha Güzel Bir Dünya

Anasayfa      Blog      Enerjik Bir Yüz Daha Güzel Bir Dünya

Enerjik Bir Yüz Daha Güzel Bir Dünya

25
HAZ 2018
Kategori: Yüz Bakımı

Enerjik Bir Yüz Daha Güzel Bir Dünya

Güzel bir yüz kimliğinizdir

Enerjik bir yüz, yüz cildimizin, güzelliğimizin ve öz kimliğimizin bir parçasıdır. Dünya üzerinde herkesin yüzü tektir ve biriciktir. O yüzden yüzünüz enerjik bir yüz olmalıdır. Yüzümüz bizim kim olduğumuzu ifade eder. Sosyal hayat içindeki ilişkilerimizi, iletişim kalitemizi, iş üretme ve iş sonuçlandırmayı hep yüzümüzün yardımı ile yaparız. İnsan olarak çok çeşitli olaylar karşısında çok çeşitli duygulanımlar yaşarız. Bu duygulanımlar da yine yüzümüze yansır ve diğer insanlar tarafından bizim ruh halimiz ve duygu durumumuz yüzümüzden okunur.

 

Bu haliyle yüzümüz duygusal bir barometre göstergesi gibi çalışır.

 

Cildimiz güzel cildimiz

Cildimiz vücudumuzun en büyük ve en önemli organıdır. Cildimiz ve özellikle yüz cildimiz vücudumuzun denge durumunu ve iç sağlığını dışa yansıtan bir ayna ve biyometrik bir gösterge görevi görür. O yüzden cildimiz, tüm zamanlar için cilt bakım sırları çerçevesinde efsane bir bakımı hak eder.

 

Dolaşım sistemi problemleri, kalp hastalıkları, kansızlık, karaciğer hastalığı, böbrek hastalıkları ve benzeri birçok sağlık problemleri, sağlıklı ya da sağlıksız beslenme durumları, enerji eksikliği ya da fazlalığı, stres, yorgunluk gibi sosyal faktörler cildimizin görünümünden kendini hemen ele verir.

 

Cilt Yaşlanması Faktörlerini bilelim

Yanlış beslenme, uyku problemleri, sigara, alkol, hava kirliliği, egzoz gazları, ultraviole ışınlar, hatalı makyaj, yanlış kozmetik ürün kullanımı, cilt temizliği ve bakımının yapılmaması gibi nedenler cildimize zarar vererek cildimizin erken yaşlanmasına neden olur. Cildimizin sahip olduğu ışıltı ve enerji yoksunluğu; iş, özel ve sosyal hayatımızı negatif etkileyebilir.

 

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Özellikle kadın cildinin hassasiyeti nedeniyle kadınların cilt bakım rutinlerine daha fazla önem vermeleri gerekir. Enerjik bir yüz ve yüz güzelliği her zaman için özenli ve önemine sonuna kadar inanılan bir cilt bakımı sonrasında gelir.

 

Güven Veren Enerjik Bir Yüz Bakım Markanız Olmalı

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilt tipine göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımlarında kozmetik ürünler seçerken son derece dikkatli olunmalıdır. Kalite, güven ve kanıtlanmış fayda ürün seçiminde göz önünde bulundurulması gereken kriterler olmalıdır. Yüz bakımında kullanılacak yüz yıkama köpüğünden, jelinden, yüz lekesi giderici kreme kadar güven onaylı ürünleri tercih etmek bilinçli tüketici için son derece önemlidir.

 

Cilt Bakımı Hayatınızdaki En Önemli Ritüel Olmalı

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20′li yaşlardan itibaren her kadının temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak periyodik bazlı cilt bakımı yapması çok faydalıdır.

Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme gibi hayatımız üzerinde demoklesin kılıcı gibi var olan bir çok negatif etki faktörü düşünüldüğünde cildimizin ve yüz güzellik formumuzun olumsuz yönde etkilenmemesi için akılcıl bir çaba son derece gereklidir.  Eğer bu çaba gösterilmezse bu negatif durumlar çok genç yaşlarda enerji düşük, yorgun ve solgun bir cilt ile aile ve toplum gözünde olumsuz bir algı ile görünmemize neden olur.

 

Doğru Ürün Seçimi Doğru Sonuçlar Üretir

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi markanın ve hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

 

Cilt Bakımı Faydaları ve Güzel Hayat İlişkisi

Sağlıklı bir cilt bakımı ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyici minik masaj etkili yüz bakımı işlemleriyle her bakım sonrası taptaze ve canlı bir görünümlü bir yüz cildi ortaya çıkar. Her bakım sonrası enerjik bir yüz sahibi olursunuz. Bu sahiplik ise size hayat içindeki bir çok güzel mutluluğun kaplarını açar.

 

Yüzümüz hayat içindeki en güçlü motivasyon ve mutluluk kaynağımız olduğunda kesinlikle kendinizi daha iyi hissedeceğinizden en ufak bir kuşkunuz olmasın.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları