Doğal Görünüm ve Güzel Bir Cilt İçin Neler Yapmalı?

Anasayfa      Blog      Doğal Görünüm ve Güzel Bir Cilt İçin Neler Yapmalı?

Doğal Görünüm ve Güzel Bir Cilt İçin Neler Yapmalı?

9
HAZ 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Doğal Görünüm ve Güzel Bir Cilt İçin Neler Yapmalı?

Doğal görünüm ve güzel bir cilt etkisi elde etmek için doğal yollardan bir fark oluşturabilirsiniz. Cildimiz sahip olduğu özellikler kümesi ile harika bir organdır.

 

Doğal Görünüm önemlidir

Farkında olsanız da olmasınız da o bizi hayatın her alanında destekler. Sağlıklı ve güzel görünen bir cildin özel ve sosyal hayatımız üzerinde pozitif desteği tamdır. Çünkü bize kendimizi güzel hissettirir. Bakımlı, canlı, ışıltılı  ve iyi görünümlü bir cilde sahip olmanın etkisi hem iş hem de özel, hem de sosyal hayatımızdaki etkisi muhteşemdir.

Makyaj özellikle kadınları bambaşka güzellik formlarına sokar. İyi yapılmış bir makyaj kesinlikle kadına kendini mükemmel hissettirir. Bu doğru. Ancak bu durumdan daha iyisi eğer kendi içinizdeki “güzel” görüntüsün ulaşıp bu görüntüyü hayatınızın her alanına taşımanız sizi daha etkileyici kılacaktır.

Bu güzellik sizin özünüzde var olan ve özünüzden yüzünüze, özünüzden bakışlarınıza, özünüzden sözünüze, özünüzden sesinize ve nefesinize yansıyacak olan iç güzelliğiniz sizi her durumda daha çekici kılacaktır. İşte bu kadının doğal görünüm ve “doğal güzelliğidir.” Çünkü doğal güzelliğinizin ve sahip olduğunuz değerlerin farkına varırsanız, makyajsız da olsanız her durumda iyi göründüğünüzü kabul edebilirsiniz.

Doğal güzelliğin trendy bir yönelim olarak her geçen gün daha da gündem olduğu ve popüler hale geldiği günümüzde, siz de kendi güzelliğinizi keşfedebilirsiniz. Makyajsız da güzel görünmek mümkündür. Nasıl mı işte cevapları:

Uyku düzeni en doğal ve sağlıklı cilt bakımı kürüdür.

Uykunun cildimiz için ne kadar önemli olduğunu bilmeyen var mı? Yok. Cildin yenilenmesi ve kendini onarması için günde en az 7 saat uyumak gerekiyor. Gözaltı morluklarından şikayetçiyseniz, 7-8 saatlik bir uyku, morluk ve halkaların görünümünün azalmasına ve güne taptaze başlamanıza yardımcı olabilir.

Sağlıklı beslenin

Düzenli beslenmek, güzel görünmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri. Beslenme bilinci yani yedikleriniz ve  içtiklerinizde doğru tercihlerle hayatınızı yönlendirmeniz ve sürdürmeniz, en doğal şekilde cildinizin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek cildinizin ihtiyaç duyduğu, vitamin, mineral, antioksidan ve diğer cilt için gerekli hormanal denge unsurlarının vücuda doğal yollardan alınmasını sağlar. Bu demek olur ki cildiniz sadece beslenme dikkati ile doğal bir ışıltı kazanır ve bu da sizin çok daha taze bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Cildinizi iyi temizleyin

Işıl ışıl, canlı ve enerjik sağlıklı bir cilt, makyajsız da güzel görünür. Cildinizi iyi temizlerseniz, sağlıklı görünen bir cildin ilk ve en önemli kuralını yerine getirmiş olursunuz. Cilt tipinize göre güvendiğiniz bir ürünle düzenli olarak cildinizi temizler ve bakım yaparsanız, cildiniz tazeliği ile hiçbir makyaj ürününe ihtiyaç duymaz. Onun için cilt temizliği cilt bakımının olmazsa olmazıdır.

Düzenli olarak nemlendirin

Cildin en fazla ihtiyaç duyduğu bakım aktivitesi cildi “nemlendirme” aktivitesidir. Sağlıklı cildin sırrı, düzenli olarak cilt tipinize ve yaşınıza uygun bir nemlendirici kullanmaktan geçiyor. Gece yatmadan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici, sabahları sağlıklı bir ciltle uyanmanızı sağlayacak.

Saçlarınıza özen gösterin

Saçlar kendinize iyi baktığınızın ya da bakmadığınızın ilk elde göstergelerinden biridir. Sık sık saçları taramak ve gerekiyorsa saç kesim ayarlamalarını yapmak yüz görüntü güzelliğinizi çok güçlü şekilde destekler.  Başınızın arkasında düzenli bir atkuyruğu yapabilir ya da saçlarınıza doğal dalgalar verebilirsiniz. Bakımlı ve doğal saçlarınız, makyajsız görüntünüzü böylece destekleyebilir. Hatta yeni bir saç kesimi ya da yüzünüze gidecek yeni bir model deneyebilirsiniz.

Göz çevresi bakımına özen gösterin

Özellikle çalışan kadınlar gün boyu elektronik cihazlara bakmaktan ya da iş yorgunluğundan koyulaşan göz altlarına, kapatıcıları uyguladıkça farkında olmadan çıkmaz bir döngüye girerler. Çalışan kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden biri gözaltı kapatıcılarıdır. Bunun yerine geceleri yatmadan önce yoğun nemlendirme etkisine sahip göz çevresi kremleriyle bakım yapabilir Sabah uyandığınızda ne kadar dinç göründüğünüze kendiniz de şaşıracaksınız.

Kirpikleri sakın atlamayın

Kadınlar uzun ve siyah kirpiklerle kendilerini daha alımlı hissediyorlar. Bu sebeple maskaralar, kadınların sık kullandığı makyaj malzemelerindendir. Fakat güzel kirpiklerin tek çözümü rimel sürmek değildir. Her gece yatmadan önce gözlerinize değdirmeden uygulayacağınız bir miktar vazelinle de kirpikleriniz bakımlı, gür ve uzun olabilir.

Periyodik olarak cildinize peeling yapın

Peeling cilt için önemli bir aktivitedir. Haftada bir kez uygulayacağınız peeling, cildinizdeki ölü derileri temizler ve yüzünüze renk getirir. Daha canlı bir görünüm elde etmek ve makyajsız da güzel görünebilmek için cildinize düzenli olarak peeling uygulamalı ve bunu yaparken cilt tipinize uygun ürünü kullanmalısınız.

Kaş bakımınızı yaptığınızda daha iyi hissedersiniz

Kaşlar yüze ifade katar. Önemi buradadır. Onun için de makyajsızken de oldukça önemli bir etkiye sahiptirler. Kaşlarınızın fazlalıklarını alıp, güzelce taradığınız taktirde ortaya çıkan görüntü kesinlikle doğal ve etkileyici bir görüntüdür. İyi taranmış, düzenli kaşlar, son derece bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Dudaklarınıza bakım yapın

Dudaklarınızı nemlendirmeye özen gösterin. Kremsi özellikte bir dudak koruyucusu, dudaklarınıza parlaklık verirken size de canlı bir görünüm sağlayabilir. Canlı renklere sahip enerjik görünümlü dudaklar için peeling yapmayı deneyebilirsiniz. Ölü derilerden temizlemek için haftada bir kez kuru bir diş fırçası ile dudaklarınızı hafifçe egzersizlerle fırçalayabilir ve çok daha canlı bir dudak rengine sahip olabilirsiniz.

Dişlerinize önem verin

Harika bir gülümseme, harika bir yüz güzelliğini direkt ortaya çıkarır. Makyajsız güzelliğinizi güzel bir gülümseme ile taçlandırmak için diş bakımınıza da önem vermelisiniz. Bembeyaz bir gülümseme birçok makyaj malzemesinden çok daha etkili olabilir. Beyazlatıcı diş macunlarından yardım alarak daha etkili bir gülümseme elde edebilir ve doğal güzelliğinizi vurgulayabilirsiniz.

Güneş koruması kullanın

Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak güzel bir cilt görünümü için çok önemlidir. Düzenli olarak bilinçle kullandığınız güneş koruma kremi uzun vadede doğal güzelliğinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Bol bol su için

Vücudumuzun %70-80’i sudur. Su hayattır. Hayatın kaynağıdır. Bol bol su içerek cildinizi en iyi şekilde besleyebilir ve doğal bir canlılık elde edebilirsiniz. Günde en az 1,5 litre su içerek daha pürüzsüz, canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cildinizi dışarıdan krem ve losyonlarla ne kadar nemlendirirseniz nemlendirin eğer içeriden su dengesi ile besleyemiyorsanız, yeterli derecede cildin nemlendiğini söyleyemeyiz. Vücudunuza her gün düzenli olarak yeterli miktarda aldığınız su, cildinizi toksinlerden arındırmaya da yardımcı olur ve size doğal bir güzellik sağlar.

Doğal görünüm etkisiyle güzel görünmek, ışıl ışıl, çevresine güzellik ve enerji saçan mutlu bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? O halde bize düşen bu konularda gayretli olmak ve her koşulda cildimize güzel bakmak.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları