Cilt Yaşamı Hareketli Bir Yaşamı Sever

Anasayfa      Blog      Cilt Yaşamı Hareketli Bir Yaşamı Sever

Cilt Yaşamı Hareketli Bir Yaşamı Sever

22
TEM 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Cilt Yaşamı Hareketli Bir Yaşamı Sever

Hareketli bir yaşamla Yenilen!

Cilt yaşamı hareket içerikli bir yaşamı sever. İnsan hayatında “hareketli” bir yaşam sahipliği önemlidir. Hareketli bir yaşam özünde sağlıklı bir yaşamdır. Hareket etmek ve gün içinde olabildiğince hareketli olmak sonuçta bize sağlıklı bir yaşamın kapılarını da ardına kadar açacaktır. İnsan organizması hareket eder sağlık kazanır. Buna göre programlanmıştır. Ancak ne yazık ki şehir yaşamı ve iş tarzlarımıza bakıldığında oturarak ve neredeyse işin durumuna göre hiç hareket etmeksizin bir yaşam stili şimdilik genel geçer kural gibi görünüyor.

 

“İyi bir hareket kadar kanımıza serinlik veren bir şey yoktur. La Bruyere

 

Çağdaş yaşamın getirdiği işbölümü ve uzmanlaşmaya dayanan bu iş yapış tarzlarını eğer yeterinde isterseniz son derece hareketli formlara sokabilirsiniz. Herşey sizin düşünce yapınızda başlıyor ve bitiyor.

 

Cilt yaşamı egzersizle desteklenmeli

Genellikle tüm dünya üzerinde masa başı iş yapan kişi sayısı oldukça fazladır. Gün içerisinde hiçbir hareket sağlanmayarak vücut hantallaşmaya başlamaktadır. İnsanların günlük hayatlarında belli bir adım ve kalori yakması gerekmektedir. İnsan olmanın doğası budur. İnsanoğlu sonuçta doğasına göre “hareket etmek” durumundadır. Aksi her durum “sağlıksız bir hayata” kapı aralayacaktır.

 

Örneğin harcanmayan kalorilerin yanı sıra alınan kaloriler ile kilo problemleri ortaya çıkacaktır. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin mutlaka yediklerine içtiklerine dikkat etmesinin yanında spor ve egzersiz programlarına dayalı bir yaşam tarzı kendilerine oluşturmaları gerekir. Sporu öncelikle hayatınızın merkezine koymalı sonrasında da ısrarla ve ara vermeksizin gesersiz kürlerinizi hayatınızda bir rutin haline getirmeniz gerekmektedir.

 

Büyük düşün küçük başla!

Bu sevimli bir kuraldır. Herkes bu kuralı kolayca kabul edebilir. Yavaş bir tempo ile egzersizlere başlamak çok faydalı olacaktır.

 

Bir anda spora çok fazla yüklenmek sizi hem yorabilir, hem zihni bir ağırlık yapabilir, spordan soğutabilir. Gerekli hazırlıkları yapmadan yapılan ağır sporlarda vücut sakatlanmaları dahi meydana gelebilir. Bu yüzden yavaş yavaş başlayarak spora adapte oldukça temponuzu hızlandırıp yükseltebilirsiniz.

 

Asansör kullanan kişiler asansörü bırakarak merdivenlerden çıkabilir. Bu gibi günlük yaptığınız hareketleri arttırmak size enerji vereceği gibi spora da alıştıracaktır Spora başlarken günlük yaptığınız hareketlerde değişiklikler yaparak başlayabilirsiniz. Örneğin toplu taşıma kulanıyorsanız ineceğiniz yerden bir iki durak önce inerek gideceğiniz yere kadar yürüyebilirsiniz. Yürüme deri ve cilt sağlığınız dahil  tüm vücut organlarınıza iyi gelecektir.

 

Sporun Faydaları

 • Spor insan metobilizmasına faydalıdır.
 • Spor yaparken kalp atış hızı 160’lara kadar çıkabilmektedir. Bu tüm vücut organlarını ideal bir oksijen basıncı ile daha etkili ve uyumlu çalışması anlamına gelmektedir.
 • Terleme yoluyla vücuttan toksik maddeler atılıp ardından temiz su içimi ile daha sağlıklı bir içsel organ işleyişine kavuşmak olası olmaktadır.
 • Sporun başlıca görevlerinden biri de metabolizmayı hızlandırmaktır.
 • Spor cilt yaşamı güzelliği için tazelik verir ve enerjik bir görünüm sağlar. Çünkü deri altı gözenekler ve hücreler kaliteli dışsal oksijen akımlarıyla daha sağlıklı nefes almaya başlamışlardır.
 • Spor yaptıkça hızlı kilo vermek için bir alt yapı da oluşur.
 • Yaptığınız egzersiz ve hareketler ile birikme yapmış vücut yağları daha hızlı çözünecek ve yağlar yakılarak metabolizma olduğundan daha hızlı çalışmaya başlayacaktır.
 • Spor yapmak vücudun en büyük ihtiyaçlarından olan oksijeni taze ve düzenli olarak metobilizmaya sokacağı için taze oksijen kürü tüm vücut organlarına özellikle damar ve kılcallara dolayısıyla deri ve cilde çok çok iyi gelecektir.
 • Düzenli olarak yapılan spor ve egzersiz hareketlerinde metabolizma mutlaka hızlanacak ve vücut organları da bu hıza alışacak ve arada spor yapmadığınız zaman bile vücut bu devinimi ve metabolizmal hızı koruyacaktır.
 • Spor yapmak vücut hücrelerinin yenilenmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde vücuda moral motivasyon takviyesi de yapacaktır.
 • Spor sonrasında herkes kendini bir önceki duruma göre hem daha iyi hissedecek hem de kazandığı içsel enerjiyi iş başarılarına doğru daha etkili kanalize edecektir.
 • İyi bir spor sonrası vücut hücresel yenilenmeyi artıracağı için “yaşlanma karşıtı” etkiler de duraksayacaktır. Bu da doğal bir anti-aging etkisidir.
 • Cilt yaşamı için en iyi doğal katkı sürekli bir spor modunda bir hayat tarzına sahip olmaktır.
 •  

Sağlıklı bir hayat için spor

Ne yapmak lazım. Daha güzel ve sağlıklı bir hayat için spor yapmak lazım. Fakat spora ilave olarak cilt bakım kürlerinin de aynı kararlılıkla sürdürmek cildin spor öncesi ve sonrası tüm ihtiyaçlarına da duyarlı olmak gerekir. Cilt temizliği, tonikleme, nemlendirme, peeling, makyaj temizleme, güneş kremi kullanımı gibi kozmetik bakımlardan hiç biri kesilmeden spora takviye cilt bakım kürleri sürmelidir.

 

Bu ne sağlayacak? Hayat hedeflerine en kısa yoldan ve en güçlü şekilde ulaşmanızı. Mutlu bir yaşam sürmek çok mu uzak? Hayır. Siz isterseniz ve bu konuda keskin bir irade gücü ortaya koyarsanız mutluluğun sizin kaliteli ve kapsayıcı düşünme biçiminize bağlı olduğunu çok etkili şekilde göreceksiniz.

 

Mutlulukla kalın.

 

INNOVA / Mutluluk Terapisi Yazıları.