Cilt Güzelliği ve Cilt Sağlığı İçin…

Anasayfa      Blog      Cilt Güzelliği ve Cilt Sağlığı İçin…

Cilt Güzelliği ve Cilt Sağlığı İçin…

27
MAY 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Cilt Güzelliği ve Cilt Sağlığı İçin…

Cilt güzelliği ve cilt sağlığı için yapılacak çok şey ve atılacak çok adım var. Sağlıklı, pürüzsüz, canlı ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olmak çok doğaldır ki herkesin ortak isteğidir. Onun için herkes kendi cilt bakım rutinini cilt ihtiyaçları doğrultusunda oluşturmak ve sürdürmek durumundadır.

Cilt bakımı her zaman bilinçli olarak yapılmalıdır.

Örneğin, mevsimsel cilt geçişlerinin cilt üzerindeki etkilerini yönetilmesi gerekir. Yine cilt bakım bilincine şu başlıklarda da devam edilmeli:

Herkesin kendini, duygu ve düşünce durumunu iyi bilmesi

Herkesin cilt tipini çok çok iyi tanıması

Herkesin cildinin nelere reaksiyon gösterdiğini bilmesi

Cilt tipine göre bakımın nasıl olacağının bilinmesi

Cilt güzelliği için doğru cilt ürünlerinin seçimi

Cilt ürünlerinin doğru doz ve şekilde kullanılması

Seçilen ürünlerinin cilt üzerinde düzenli kullanımı

Cilt bakım ürünlerinin cilde uygulanması sıra, zaman ve düzenini gözetme

Cilt bakımı ve cilt masajının özellikle yüz cilt bölgelerine nasıl ve ne şekilde yapılacağının bilinmesi

Negatif Alışkanlıkları Hayatınızdan Uzaklaştırın

Cilt güzelliği için yaşam tarzınızın madde madde gözden geçirilmesi, cilt ve genel sağlığınızı etkileyen faktörlerin negatif alışkanlıklar nezdinde sıfırlanması çok çok önemlidir. Sigara, kötü beslenme, beslenme bozuklukları, uyku bozuklukları, kalitesiz iletişim ve negatif duygu atmosferleri, stres, trafik, içsel negatif motivatörler (kaygı, depresyon, sürekli mutsuzluk vb) yaşam kalitesini etkileyen faktörlerden mutlaka bilinçli şekilde kaçınmak ve akıllı ve sağlık yaşam standartlarını öz bilinçle seçmek gerekir.

Cilt Bakımı İçin İç ve Dış Destekler Vermeli

Örneğin cilt bakımı ve kozmetik ürünlerle cildin ihtiyaçlarının karşılanmasına paralel olarak bol ve yeterli derecede su içmek ve vücudu hiçbir şekilde susuzu bırakmamak, güneş etkilerinin zararlarına karşı önlemler almak, beslenmenizde vücudun ve cildin ihtiyaç duyacağı vitamin ve mineral ihtiyaçlarının karşılanmasına her zaman önem verilmelidir. Çoğu zaman iyi ve tutku dolu  bir egzersiz programı , güçlü bir hayat motivasyonudur. Vücut bulunduğu eko sistemle yaşamsal olarak bir bağ ve bağlantı içindedir. Bu cümleden olarak yediğimiz ve içtiğimiz herşey  ve genel olarak tüm besin maddeleri vücudumuzla etkileşime girer. Cildimizle etkileşime girer.

Cildinizi ve cilt tipinizi iyi tanıyarak, cilt tipinize uygun cilt bakım ürünlerini düzenli olarak kullanmak cilt yaşlanmasının olumsuz etkilerini yavaşlatır. Cilt güzelliğine katkıda bulunur. İyi bir cilt bakımı cilt nem ve su dengesinin olumlu şekilde kurulmasına neden olur. Olumlu cilt görünümü de kendinizi hayatta daha iyi, daha mutlu, daha öz güvenli hissetmenize neden olur.

Mutluluk hayatla kurduğumuz olumlu ve nitelikli bağ ve bağlantılardadır. Bilinçli tercihlerle çok daha kaliteli bir hayata ulaşmak her zaman için bizim elimizdedir.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları