Cilt Bakımının İncelikleri

Anasayfa      Blog      Cilt Bakımının İncelikleri

Cilt Bakımının İncelikleri

18
TEM 2018
Kategori: Cilt Bakımı

Cilt Bakımının İncelikleri

Cilt Bakımı ve hayat tarzları

Cilt bakımının incelikleri vardır. Ne kadar dikkat edilirse o derece iyi sonuçlar alınır. Hayat çok yönlü bir etkileşim içinde. Gelişen teknoloji ve teknolojinin getirdiği yeni iş yapma şekilleri, trafik, iş stresi, günlük hayatın yoğun temposu derken bu yoğun iç içe geçmiş kompleks bir yaşam tarzı sadece vücut organlarımızı değil, cildimizi de hayli yormakta. Bu koşuşturmacanın etkileri cildimiz üzerinde daha belirgin olmaktadır. Ve çok çeşitli cilt sorunları da bu sürecin bir sonucudur.

 

Cilde zararlı ürünlerden kaçınmak

Ayrıca tüm bu dış etkenlerin cildi bozucu etkilerine bir de beslenmeye bağlı ciltteki vitamin ve nem eksikleri gibi birçok dış etken eklendiğinde, ciltteki kırışıklıkları ya da sivilce, akne gibi başka cilt problemlerine de yol açmaktadır. Cilt bakımının incelikleri derken bu durumların kapsanmasını da düşünmek gerekir. Bireylerin özellikle cilt bakımı için sağlıklı bir cilt için petro kimyasal, paraben, glüten, toksin madde, sentetik koku ya da zararlı kimyasal içermeyen ürünleri tercih etmesi gerekmektedir. Hatta bu bir zorunluluktur. Tüketicilerin ürün seçerken hem ürüne hem markaya karşı güven ve seçim hassasiyeti tam olmalıdır.

Cildimizin maruz kaldığı bu kimyasallar deri emilimi yoluyla bedenimizde birikiyor ve uzun vadede cildimizi ve sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Bu nedenle sağlıklı bir cilde sahip olmak için doğal ve doğala özdeş cilt bakımı ürünlerini tercih etmek büyük önem taşıyor.

 

Cilt tipinize göre ürün seçimi

Hepimiz; erkek veya kadın olsun cildimize özen gösteririz. Bu nedenle bir takım cilt bakımı ürünleri alırız. Cilt bakımının incelikleri ana başlığı altına bu ürünleri alırken önemli olan ilk kural cildimizi iyi tanımaktan geçmektedir. Yani cilt ürünleri alırken temel belirleyici sahip olduğumuz cilt tipidir. Cilt tipinize uygun alınan ürün cildi düzeltirken yanlış alınan ürün ise cildin yıpranmasına, neminin azalmasına, PH dengesinin bozulmasına neden olabilmektedir.

 

Cildinizi tanımadan daha doğrusu cilt tipinizi test ettirmeden ürün almak doğru değildir. Tüm kozmetik ürünlerinin, buna cilt bakım ürünleri de dahil, alırken muhakkak içeriğine bakmak önemlidir. Cildimize sürdüğümüz her şey ve doğal olmayan içerikler vücudumuzda birikime yol açabilmektedir.

 

Erkeklerde Traş Sonrası Cilt Bakımı

Aslında cilt bakımı deyince hep akla kadınlar geliyor. Oysaki kadınlar kadar erkekler için de cilt bakımı çok önem taşıyor. Beslenmeye bağlı ciltteki vitamin ve nem eksiklikleri erkeklerde de erken kırışıklıklara yol açıyor. Bir de tıraş öncesi ve sonrası doğru seçilmeyen, kimyasal içeren ürünler hem ciltte tahrişe hem de hassaslaşmış ciltte zararlı maddelerin hızlı emilmesine neden oluyor.

 

Ürünün raf ömrüne dikkat etmek gerekir

Her şeyin olduğu gibi cilt bakım ürünlerinin de bir kullanım süresi var. Süresi dolmuş ürünlerden bazılarının sadece etkinliği azalırken bazıları da bozuluyor. Bozulan ürünler ise ciltte tahrişe ve diğer negatif etkilere neden oluyor.

 

Ürünlerin son kullanım tarihleri önemli olduğu gibi ürünün açılmasından itibaren tüketilmesi gereken sürenin bildirilmesi zorunludur. O nedenle bilinçli tüketiciler olarak ürünün son kullanımına da bakmak cilt sağlığı açısından son derece önemlidir.

 

Mutlu bir hayat, bilinçli seçimlerle gelir.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları