Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Anasayfa      Blog      Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

23
OCA 2018
Kategori: Yüz Bakımı

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı her insanın bilmesi ve periyodik olarak cildine yapması gereken bir bakım rutinleri toplamıdır.

Cilt bakımı düzenli periyotlarda yapılması gereken bir rutindir. Hem sağlık açısından hem de estetik açıdan hayatımızda önemli bir etkene sahiptir. Cilde uygulanan düzenli bakımın ve minik deri üstü masajların en önemli faydası ileriki yaşlarda deri üzerinde oluşabilecek kırışıkları minimize etmek ve cilt yaşlanmasının diğer bileşik etkilerinin de yüksek oranla azalmasını sağlayamaktır.

Cildimizi olumsuz yönden etkileyen faktörlerin başında aşırı ve bilinçsiz makyaj yer almaktadır. Bunun yanı sıra stres, sigara tüketimi, kirli ve tozlu ortamlarda uzun süre bulunma, güneşten gelen ultraviyole ışınları, düzensiz beslenme gibi bir çok dış faktör de cildi olumsuz yönde etkilemektedir.

Tüm bu negatif etkenler yaşınızın aksine cildinizi etkiler ve cilt yaşınızı olanın aksine solgun ve yaşlı gösterir.

 

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Erken yaşta başlanan cilt bakımı yıllara yayılan zaman süreçleri içinde güzelliğinizi de olumlu yönde etkiler. Bunun siz de farkında olursunuz. Bu sebepten herkesin 20’li yaşlarından itibaren cildini temizletmesi ve bakım yapması gerekir.

Her insanın cilt tipi farklı farklıdır. Cilt bakımına ve kendimiz için uzman destekli cilt bakım kürleri oluşturmaya ilk başlangıç noktamız “cilt tipimizi” öğrenerek cilt bakım yolculuğuna çıkmak olacaktır. Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir.

 

Cilt Tipinizi Biliyor musunuz?

Bunun için uygun lokasyonlarda ya da güzellik merkezlerinde ya da perakende kozmetik mağazalarının uzman destekli cilt analizi günlerini takip etmek ve bir cilt analizi yaptırmak en doğru yol olacaktır. Cilt tipi öğrenildikten sonra ona göre uygun yüz cilt temizleme ürünleri alınması gerekir.

Bakıma başlamadan önce işin uzmanlarından uygun ve kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak başlamak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine doğru karar vermek gerekir. Böylece cildinizin yağ, nem ve elastikiyet oranları göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olması durumlarına göre ürün seçimi yapmak ve güvenle kullanabileceğiniz ürünleri cildinize uygulamanız gerekir.

Uygun temizleme ürünlerini alıp kişisel bakımınız her gün evde ya da uygun işyeri ortamlarında kendiniz yapabilirsiniz. Tam bir cilt bakımı için ayda bir kere cilt bakım merkezine gidilmesi ve cilt uzmanlarına danışılması gerekir.

 

Cilt bakımı nasıl uygulanır?

Köpükle yüz temizliği, süt ve tonik ile temizlik, peeling, uzman önerisi doğrultusunda serum ve ampuller,  kişisel yüz masajı, maske, kremleme gibi cilt bakım kürleri ve rutinileri cilde uygulanır.

Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar. Yüz cildi bakım sonrası ışıl ışıl sağlıklı bir görüntüye kavuşur.

 

Cildimiz en önemli giysimizdir.

Ona yaşam boyu gereğince en ideal tarzda bakmak, su ve nem dengesi gözetmek, yaşam boyu onun tüm ihtiyaçlarını bilinçli ve özel çabalarla karşılamak bize estetik özsaygımızı kazandıran bu özel yaşamsal organa bir vefa borcumuzdur.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları