Cilt Bakım Sırları ve Mutlu Yaşam Hakkında

Anasayfa      Blog      Cilt Bakım Sırları ve Mutlu Yaşam Hakkında

Cilt Bakım Sırları ve Mutlu Yaşam Hakkında

24
HAZ 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Cilt Bakım Sırları ve Mutlu Yaşam Hakkında

Cilt Bakım Sırları ve Mutlu Yaşam

Cilt bakım sırları mutlu bir hayatın kapısını bize açabilir. Ne yapmak lazım? Hayattaki güzel mucizelerin farkında olarak bir yaşam sürmek lazım. Ya da hayatın her anını bize verilmiş değerli bir armağan olarak kabul edip anın hakkını vererek her anımızı bir mucize gibi yaşamak gerekir. Güzel bak hayata  ve güzel bak kendine bize bu konuda ideal bir motto olabilir. Bu bir farkındalık parametresidir. Güzel ve bakımlı bir yüze sahip olmanın orijini bu bilgi özünden çıkar.

 

Her insan, iş ve özel hayatında mükemmel bir denge ister.

İnsanlarla kaliteli birliktelikler ve iletişimler kurmak ister. Her insan ve özellikle kadınlar güzel olmak, güzel görünmek, sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak, ışıl ışıl ve enerjik bir ciltle doğal ve kusursuz görünmek ister. Bu istek insanın doğasında var. Çok da normal bir istek. Bu makale boyunca minik minik cilt bakım sırları adıyla, iyi görünmek, kendini kendiyle barışık, kendini bedeni ve cildiyle barışık olarak düşleyenler için saç, makyaj ve cilt bakımıyla ilgili önerilerimiz olacak. İşte bazı işinize yarayacak, uygulaması pratik güzellik ve cilt bakım sırları ve tüyoları…

 

Yaz geldi. Daha bilinçli Cilt Bakım Zamanı

Yaz geldi. Güneş güçlü ışınlarıyla ve eşsiz güzelliğiyle her günümüzü her zamankinden daha çok aydınlatmakta. Ancak bu ışınların zararlı etkileri de ortada. O halde güneşten korunmak için herkes önlemini almalı. Günlük nemlendiriciniz güneş korumalı olabilir. Ya da en iyisi faktoriyal etkisi uygun seçimli bir güneş kremi güneşin zararlı etkilerinden korunmak için birebirdir.

 

Kişisel Bakım alışkanlıklarını gözden geçirmek

Cilt bakımı rutini adı verilen bir alışkanlıklar silsilesi edinmek her zaman için öz mutluluk için harika bir yoldur. Ne yapmak lazım? Mesela bunları yapmadan uyumayın. Başucunuzda küçük bir kutuda yüz bakım kremi, dudak, el ve ayak kremi bulundurun. Yatmadan önce eğer makyajınız varsa makyajınızı çıkartmadan yatmamayı güzel bir alışkanlığa dönüştürün ya da uyumadan önce “yapılacaklar listesi” hazırlayın ve tek tek “kontrol ettim yaptım” işareti koyarak uyku hazırlıklarınızı yapın.

 

Haftada en az bir kere cildinize peeling yapmak çok yararlıdır. Peeling’i sert hareketlerle yapmak yerine hafif hareketlerle ve daha uzun sürede yapın. Cildinize aşırı baskı uygulamaktan kaçının. Yumuşak hareketlerle peeling cilt hassasiyetlerinin önüne geçer.

 

Kötü alışkanlıklarınız varsa “vazgeçme iradenizi” en güçlü şekilde devreye alın. Alkolden uzak durun. Aşırı alkol, ciltteki yağ üretimini artırır ve gözenekleri genişletir. Uykusuzluk da aynı sonuçlara sebep olabilir, bu yüzden uykunuzu almaya da özen gösterin, en az 7 saat uyuyun.

 

Sigarayı bırakın. Sigara içmek yüz cildi sorunlarını artırır. Sivilcelerin kötüleşmesine neden olur. Çünkü sigara oksijenin cilde ulaşmasını engelleyip cilt yüzeyi ve cilt yüzey altının sağlıklı şekilde oksijenle beslenmesini önler böylece yaralar daha zor iyileşir. Duman ciltteki nemi alır, bu da cildin rengini kaybedip kırışık görünmesine neden olur.

 

Cilt bakım sırları dendiğinde cilt bakımı ve cilt güzelliği sadece kozmetik bakım ürünleri ile olmaz hem beslenme alışkanlıkları hem de yaşam tarzı unsurları ve alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekir.Örneğin nar meyvesi. Güneş koruyucunuzun etkisini bo bol nar yiyerek artırabilirsiniz. Nar, içerdiği koruyucu usare nedeniyle cildin güneşten korunma özelliğini yüzde 25 oranında artırdığı tespit edilmiştir.

 

Yine başka bir mucize süttür. Süt cildin beslenmesi için gerekli tüm proteinleri içerir. Cildi yenileyip yumuşatırken kuru dudakları da nemlendirir. Sütü de güzel bir alışkanlık olarak hayatımıızn içine almak faydalıdır.

 

Yaşam Tarzınız mutluluğunuz için bir aynadır

Yaşam tarzınızı ve öz bakım alışkanlıklarınızı her şeyiyle iyiden iyiye gözden geçirin. Yaşam tarzı alışkanlıklarınızın hiç birine aşırıya kaçmayın. Örneğin aşırı sıcaklık, ciltte oluşan kızarıklıkları sivilce ve akne gibi cilt sorunlarını daha da kötüleştirebilir. Özellikle yüz cildinizde çatlamış kılcal damar görünümünü önlemek için saunadan, buhar banyosundan ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun.

 

Sadece cildimiz değil kişisel bakım süreçlerinde tüm vücudumuz ve bedenimizin her organı güzel, doğru ve sürekli bakımı hak eder. Kendimize ne kadar doğru bakım kürleriyle yaklaşırsak kendimizden olan memnuniyetimiz de o nispette artar. Örneğin Saçlarınız. Saçınızı tarayın.  Akşam yatmadan önce saçınızı öne eğerek yumuşak bir fırçayla fırçalayın. Dairesel hareketlerle başınıza masaj yaparak hem daha derin bir uyku çekebilir hem de daha sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz.

Ojenizi kurutun. Ojenin kurumasına yardımcı olmak için ellerinizi buzlu su dolu bir kasenin içinde 30 saniye bekletin. Farkı görün.

 

Cilt Bakımı özünde bir ritüeldir.

Cilt bakımında ideal bir sıralama vardır. Sıralamaya uymak önemlidir. Örneğin cilt bakım aktivasyonlarından en iyi sonucu almak için cilt bakım ürünlerini doğru sırayla kullanın. Önce yüz temizleme köpüğü, ardından tonik, en son da nemlendirici güzel bir bakım kremi gibi. Ya da ilk önce serum, sonra ağır formül içeren ürünlerle devam etmek gibi. Örneğin sabah anti-oksidan içerikli bir serumun ardından nemlendirici ve son olarak bir güneş koruyucu uygulamak gibi.

Cilt bakım sırları ve vücut bakım tüyoları ile hayatımıza yeni ve taze güzellikler kazandırmak mümkün. Hayatı zenginleştiren her şey hakkında değeri farkındalıklar geliştirdiğinizde mutlulukların da yaşamınızda katlanarak arttığını gözlemleyeceksiniz.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları