Cildinizin Mutluluğu Gülümsemenizde Saklıdır

Anasayfa      Blog      Cildinizin Mutluluğu Gülümsemenizde Saklıdır

Cildinizin Mutluluğu Gülümsemenizde Saklıdır

10
HAZ 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Cildinizin Mutluluğu Gülümsemenizde Saklıdır

Mutlu bir cilt güzel bir cilttir.

Cildinizin mutluluğu gülümsemenizde saklıdır.

Mutluluk insan hayatının en önemli, en güzel ve en çok aranan kavramlarından birisidir. Çünkü mutluluk güzeldir. Hayatta “mutlu bir insan olmak “ daha da güzeldir ve hem herkesinde idealidir.

Lily Pulitzer çok güzel veciz bir ifade ile dillendirmiştir. Der ki: “Mutlu olmanın modası hiç geçmez.”

Bir mutluluk durumu içinde olan insan hormonal olarak en ideal denge ve duygu-durum içindedir. Mutluluk tüm zamanlarda en temel insan hedeflerinden birisi olmuştur. Olmaya da devam ediyor. R.W.Emerson’un hayat başarısı ve mutluluğu dile getiren meşhur bir şiiri vardır.Şimdi de o şiirden iki dize paylaşalım:

“Sık sık ve yürekten gülümsemek;

zeki insanların saygısını ve

çocukların sevgisini kazanmaktır mutluluk;

dürüst eleştirilere layık olmak

güzelliği takdir edebilmek ve

başkalarındaki “en iyiyi bulabilmek”tir mutluluk;

bir tek insanın bile sırf siz yaşadınız diye

daha rahat soluk almış olduğunu bilmek…

İşte budur başarmış olmak”  / R. W. Emerson

 

Güzellik, gülümseme ve cildinizin mutluluğu arasında hiç şüphesiz çok güçlü bağlar vardır.

Mutlu insanlar daha güzeldir…

Güzel gülümseyen insanlar hem içsel ve hem dışsal olarak daha rahat mutluluk üretirler.

Cildinizin mutluluğuna da en uygun yüz cilt bakım kürleri ile önem ve değer verdiğinizde de mutluluk yine hep sizin yanınızda olur. Çünkü bu çabanızın karşılığıdır.

İdeal cilt bakımı mutluluk kaynağınızdır

Kendisi ile barışık, yüz cildi ve doğal görünümü ile barışık insanlar daha mutludur. Günlük cilt bakımını yapan, günlük, haftalık, aylık cilt bakım rutinlerini hayatının merkezine koyan insanlar bu süreklilik nedeniyle kendinden daha mutlu ve hayatla daha barışıktır. Cildinizin su ve nem ihtiyacına kayıtsız kaldığınızda, yüz krem desteğinizi bir anlık çektiğinizde cildiniz de size olan desteğini hemen çekecektir. O halde doğru ve düzenli cilt bakımı da insanın doğru duygu durum içinde kalmasına neden olan bir etkinliktir.

Mutluluk insanı güzelleştirir.

Cildinizin mutluluğu sayesinde kendini mutlu hissetmek insanın öz benliğine ve öz kimliğine harikulade katkılarda bulunur. Mutluluğun en somut katkısı da hiç şüphesiz yüz güzelliğidir.

Herkesin farklı bir gülümseme şekli vardır. Gülümseme karşımızdaki kişilere duygu ve düşüncelerimizi yansıtır. İçsel durumuzu aktarır.

Güzelliğin en büyük kaynağı mutluluktur. “Gülüş estetiği” de güzellik normları içinde son yılların yükselen bir trendidir. Gülüşün güzelliğinde yanaklar, dudaklar, dişler, yüz derisi esnekliği hepsi birlikte güzeldir.

Gülümsemeniz güzellik imzanızdır

Yüze akseden güzel ve güçlü bir gülümseme yüz güzelliğinizi ve yüz çekiciliğinizi onlarca kat artırır. Yüzünüzün öz güvenle taşıyabildiği olağanüstü bir gülümseme bulunduğunuz her ortamda sizi yüz güzelliğiniz ve yüz cildi enerjiniz yönüyle “parmakla gösterilen” alımlı bir insan kılar.

Stressiz bir dünya için: Gülümseyin

Stres faktörlerinin ve stres kaynaklı negatif hormonların vücudunuz ve özellikle deri altı yüzeyinde ağır tahribatlara yol açmaması için gülümsemek önemlidir. Hayatta hep gülen ve gülümseyen bir insan olmak önemlidir.

İçten ve samimi bir gülümseme mimiği tüm yüz cildi yüzeyinizi ve hatta  gıdı kaslarınızı da çalıştırmanızın en etkili, en hızlı ve en güvenli yoludur. Sonuç olarak bütün bu uygulamalar sonucunda en doğal yoldan harika görünebilir, öz güveninizi misliyle artırabilir, kimlik yaşınızdan 15 yaş daha genç görünebilirsiniz. Cildinizin mutluluğu bunu size sağlar.

O halde her durum ve şartta hayata gülümseyin… Mutlu bir cilt ile güzel görünmek; ancak ve daima mutlu bir gülümseme sonrasında sizin.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları