Cildinizin Güzelliği İçin Doğal Beslenme

Anasayfa      Blog      Cildinizin Güzelliği İçin Doğal Beslenme

Cildinizin Güzelliği İçin Doğal Beslenme

18
HAZ 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Cildinizin Güzelliği İçin Doğal Beslenme

Bakımlı Cilt ve Yüz Güzelliği

Cildinizin güzelliği, cilt bakımı ve kişisel bakım süreçlerini içerdiği gibi besin ve gıdalara dikkat ederek düzenli bir yaşam sürme süreçlerini de kapsar. Cildinizin bakımlı ve uzun soluklu bir süreç içinde, her zaman sizin kontrolünüzde olması sonuçta paha biçilmez mutluluğunuzu ortaya çıkartacaktır.

Sağlıklı ve güzel bir cilt, hiç şüphesiz sağlıklı bir bedenin yansımasıdır. Besinlerimiz ve içeceklerimiz, meyveler ve sebzeler cilt sağlığı ve cildinizin güzelliği için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Doğru Beslenme cilde güzellik verir

Cildinizin güzelliği için günde 2,5 litre su, C ve E vitaminleri, beta caroten, bol miktarlarda yeşil yapraklı sebzeler, biber, havuç, karpuz, salatalık cilt sağlığı için etkilidir.

Cilt için bol bol su ve bol miktarda oksijen gereklidir. Bu arada mutluluk hormonu olan serotonini de unutmamalıyız, mutluyken kan akışı dengelenir, cilt pembeleşir ve güzelleşir

Cilt güzelliği için neler yenmeli

“Antioksidanların kullanımı cildi ve damarları korur. Özellikle E ve C vitaminleri cildinizin güzelliği için kritik vitaminlerdir. Beta karoten, selenyum sebzelerde, meyvelerde, tahıllarda ve fındıkta oldukça zengin miktarda mevcuttur.

Cilt Güzelliğini Etkileyen Meyveler

Yaban mersini, böğürtlen, elma, kiraz, siyah erik, kırmızı üzüm, ahududu, kızılcık, çilek, avokado, portakal yediğiniz taktirde cilt sağlığınız olumlu yönde etkilenir.

Sebzeler

Koyu yeşil yapraklı sebzeler, brokoli, kırmızı biber, zencefil kökü, sarımsak, kırmızı lahana, havuç, soğan ve domates yemek cilt sağlığı ve cilt güzelliğine destek için harika besin kaynaklarıdır.

 

Yağlı Tohumlar

Cildinizin güzelliği için ceviz ile fındık gibi değerli besin kaynakları tüketilebilir.

 

Tahıllar

Cildin güzelleşmesinde etkili olan bir başka besinler ise kabuklu pirinçler ve yulaf ezmesidir.

 

Uzak durulacak beslenme unsurları

Yaz günlerinde bilhassa ambalajlı, işlenmiş gıdalardan uzak durun. Taze meyve ve sebze tüketmeye gayret gösterin. Katkı maddelerinin tümü toksin yani zehirdir. Zehir vücutta yağların toplanmasına yol açar.

Tuzdan kaçınmak gerekir. Çünkü tuz ince deri ile kaplı göz çevresi gibi alanlarda cildi zayıflatarak kırışıklıklara neden olur. Kahve yerine yeşil çay içmek cilde faydalıdır.

Alkol vücuttaki suyun atılmasına neden olur. Ayrıca göz altı torbaları oluşturabilir. Aşırı şeker tüketimi yaşlanma sürecini hızlandırır. Kırmızı eti de uygun aralıklarla yemek gerekir. Soda içmek de diş minesini ve mine yüzeyini etkiler. Ekmek ve makarna tarzı gıdalar cilt kolajenlerini parçalar. Cilt yüzeyinde pürüzlere neden olurlar.

Mutlu ve güzel bir cilt için her zaman güzel bakın kendinize. Çünkü bu sizi kesinlikle kendinizi iyi hissettirecek.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları