Bütün Kadınlar Güzeldir ve Güzellik Bakım İster

Anasayfa      Blog      Bütün Kadınlar Güzeldir ve Güzellik Bakım İster

Bütün Kadınlar Güzeldir ve Güzellik Bakım İster

27
HAZ 2018
Kategori: Estetik / Güzellik

Bütün Kadınlar Güzeldir ve Güzellik Bakım İster

Bütün kadınlar güzeldir.

Güzellik, özellikle kadınlar için içgüdüsel olarak çok önemli şekilde kişiliğin de bir parçasıdır. Güzel olmak, güzel görünmek ve güzel bulunmak kadın psikolojisi içinde benzersiz bir şekilde önemli bir ihtiyaçtır.

 

Kadın güzelliğinde en önemli güzellik alanı ise sağlıklı, bakımlı ve doğal görünümlü bir cilt ile cilt içinde de en çok yüz cildi güzelliği öne çıkar. Pürüzsüz, mutlu, enerjik, ışıl ışıl ve içten bir gülümsemeye sahip bir yüz güzellik normları açısından hem kadının kendisi hem de çevresi tarafından beğenilir.

 

Güzel bir yüz etkileyicidir

Bütün kadınlar güzeldir. Güzel bir yüz etkileyici bir yüzdür. Kadın güzelliği ile etkiler. İşte bu etkileyicilik kadının hem en güçlü baskın kişilik özelliğidir hem de en zayıf noktasıdır. Neden böyle düşünüyoruz. Çünkü yüz cildi hem kadının içsel -duygusal- düşüncelerinden hem de dışsal etki ve stres kaynaklarından çok çabuk etkilenir. Bu nedenle sürekli ve gündelik bakımı gerekir.

 

Güzellik içgüdüseldir

Şöyle düşünün yüzünüzde çıkan bir sivilce, bir akne, bir cilt lekesi için kendinizi çok kötü hissettiğiniz, içinizin içinizi kemirdiği, üzüldüğünüz belki de günlerce dışarı çıkmadığınız, çıkmak istemediğiniz ya da zorunlu şekilde çıkma hissi yaşadığınız durumlar çok olmuştur. Bunun sebebi hiç şüphesiz çok güçlü şekilde içgüdüsel olarak sizin bedeninizle ve bedeniniz üzerinden kendinizle -ruhunuzla- kurduğunuz çok güçlü iletişimler nedeniyledir.

Yüz güzelliği süreklilik için çaba ister

Tabii ki bunu sorun etmeyen kadınlar da vardır. Ama yüz güzelliği kendisi için çok önemli olan, bu konuda kılı kırk yaran, çok titiz davranan kadınlar da vardır. Çoğu zaman bir kadın yüzünde beliren bir sivilceyi dahi gereğinden çok fazla sorun edebilmektedir. Sizler de kusursuz, enerji dolu, parlak, canlı, lekesiz, sivilcesiz bir cilde sahip olmak isteyenlerdenseniz bazı uygulamalar yapmalı ve hayatınızda bazı şeylere dikkat etmelisiniz.

Doğru beslenmenin gücü

Bütün kadınlar güzeldir. Bu güzellik formuna tüm zamanlarda sahip olmak da hiç şüphesiz asla kolay değildir. Çaba gerektirir. Yüz güzelliği için başlangıç noktası sağlıklı ve doğal bir beslenme düzenine sahip olmaktır. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek, vitamin ve mineral olarak cildi beslenmeyen ve cilt güzelliğini destekleyen bir beslenme kürü uygulamak gerekir.

Bol bol su içme

Bol bol su içmek, cildi çok rahatlatacaktır. Su, cildin en çok ihtiyaç duyduğu temel kaynakların başında gelir. Ayrıca güvenilen bir yüz cilt markasının besleyici kremi de cildin nemlenme ihtiyacını giderecek cildin süreç içi nemlendirme bakım ihtiyacını çözecektir.

Cilt Temizliği ve bakım

Cilt bakımı rutinlerinize dikkat etmek, yüz bakımında görünüm olarak bir cilt bakım uzmanından deneyim ve bilgi yardımı almak, günün tüm zamanlarında yüz cildi temizliğine oldukça önem vermek en kritik güzellik uygulama faktörleridir. Bütün kadınlar güzeldir mottosu da güzeldir ancak güzellik yolunda çaba, enerji, gayret, zaman yönünden fedakarlık gerekir. Tüm bu çabaların çıkış noktası tabii ki ideal güzellik alanıdır.

Peeling

Cildiniz periyodik peeling uygulamaları sayesinde de, temiz bir görünüme sahip olacaktır. Devam edecek kürler sayesinde de zamanla daha sağlıklı ve doğal görünümlü bir yüz ışıltısına sahip olacaktır.

Periyodik cilt ve yüz bakımı sayesinde yine cildinizde meydana gelebilecek hasarları önleyip, bakım da yapabileceksiniz.

Egzersiz ve Oksijen Kürü

Yüz Güzelleştirme için taze görünümlü doğal bir cildin sırrı sürekli kan akışının ideal düzeyde olmasıdır. Bu nedenle yüz güzelliği için sabah uyanır uyanmaz yataktan kalkmadan 1-2 dakika boyunca bütün uzuvlarınızı gerdirin. Kaslarınız sabahın ilk saatlerinde harekete geçmişken aynı zamanda kan dolaşımı da hızlanarak cildiniz tazelenecektir.

Sabah kalkar kalkmaz pencerelerinizi açın. Derin nefesler alın. Ciğerlerinize alacağınız güzel oksijen kan devir daimi ile birlikte tüm cildinizi de dolaşsın. Size sağlık ve güzellik taşısın

Meditasyon ve Nefes Açma

Bildiğiniz gibi yüz güzelliği, cildin temiz ve canlı gözükmesi, dolaşım sistemi, ruhsal sistem gibi birçok bütünleşik bedensel çalışma sistemi ile yakından ilgilidir. Bu nedenle sabahları pencerenizi açtıktan sonra birkaç dakika boyunca meditasyon ve nefes egzersizleri yapın. Böylece sindirim sistemi, dolaşım sistemi ve  boşaltım sistemi, aktif bir şekilde çalışmaya başlarken vücudunuza giren temiz hava bütün vücudunuzun ve cildinizin uyanmasını, tazelenmesini sağlayacaktır. Fiziksel, duygusal, ruhsal ve düşünsel dengeleriniz sağlandığında bu denge durumu yüzünüze “mutluluğun ışıltısını” en doğal yollardan konduracaktır.

Limon etkisi

Sabah kalktığınızda ılık bir suya sıkacağınız bir miktar limonun cilde etkisi inanımadır. Limon aynı zamanda iç organlarınızın da dahili bakımını yapacak, vücudunuza ve cildinize canlılık ve enerji verecektir.

Yüz cildi nemlendirmesi

Kuru bir cilt her zaman derinin zarar görmesi demektir. Bu nedenle cildin neme ihtiyacı vardır. Yüzünüzün su ve nem ihtiyaç dengesini sürekli gözetmeniz ve takviye uygulamalarla desteklemeniz gerekli ve faydalıdır. Sabah uyandığınızda veya gün içerisinde yapacağınız cilt temizleme uygulamasından sonra mutlaka cilt nemlendiricisi kullanarak cildinizi nemlendirin. Kuru cilde sahip olanlarda yaşlanmanın daha erken olduğu da bir gerçektir.

Bütün kadınlar güzeldir. Güzellik kadınlar için harika bir içsel motivasyon kaynağıdır. Güzellik ve güzel olduğunun farkında olma hissi kadına özgüvenli bir duruş ve kendinden emin bir yaşam tarzı sağlar. Mutlu bir hayat kadının güzellik algısında saklıdır.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları