Bakımlı Bir yüz ve Sağlıklı Bir Hayat İçin

Anasayfa      Blog      Bakımlı Bir yüz ve Sağlıklı Bir Hayat İçin

Bakımlı Bir yüz ve Sağlıklı Bir Hayat İçin

23
HAZ 2018
Kategori: Mutluluk / Hayat

Bakımlı Bir yüz ve Sağlıklı Bir Hayat İçin

Bakımlı Bir Yüz Herkesin İdeali

Bakımlı bir yüz ve sağlıklı bir hayat herkesin ideali. İnsan ideallerinin ardından gitmeli. Herkes sağlıklı, mutlu ve güzel bir hayat sürmek ister. Sağlıklı olmak ve sağlıklı bir bedene sahip olmak bu konuda başlangıç noktasıdır. Sağlıklı olmanın iyi yaşama etkisi tartışılmaz. Fakat sağlıklı olmak ve sağlıklı olma yolunda çaba göstermek, sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak yolunda günlük rutinleri yerine getirmek işte bu zor olandır. Herkes ister. Olmak ister. Ama çoğu zaman çoğu insan hep işin “gereğini yerine getirmek” kısmında takılır kalır.

Sorun nerede?

Sorun bilebildiklerimizle yapabildiklerimiz arasındaki farkta. Eğer sağlıklı olmayı istiyorsanız, eğer bakımlı bir yüz istiyorsanız, sağlıklı ve mutlu olmanın gerekliliğine inanıyorsanız bu güzel ideale ulaşabilmek için gereklerini de yerine getirmek gerektiğini biliyor olmanız gerekir. Fakat sorun çoğu zaman bilebildiklerimizi “yapabilememekte” saklıdır. İşte bu garip durumun ismi bilim literatüründe “atalet hali”dir. Yani eylemsel atalet hali içinde bulunmaktır.

 

Güzel bir cilt bakımlı bir cilttir.

Bunu biliyoruz. Ama gereğini ne kadar ve ne ölçüde yerine getirebiliyoruz. Yüz temizleme ürünleri ile periyodik olarak ne kadar etkili bu bakım rutinini uygulayabiliyoruz.

 

İyi bir uyku cilde ihtiyacı olan enerjiyi taşır.

Bunu biliyoruz. Bunun için zamanında yatmamız gerektiğini de biliyoruz. En az 7-8 saat uyumamız gerektiğini de biliyoruz. Ama hiçbir mazeret üretmeden gereğini yapabiliyor muyuz? İşte burası sorun.

 

Gülümsemek cilt sağlığı ve cilt güzelliği üzerinde çok etkili.

Bunu biliyoruz. Gülümsediğimizde çok çekici olduğumuzu da az çok biliyoruz. Gülümsediğimizde yüz kırışıklıklarımızın kaybolduğunu içimizin pozitif bir enerjiyle dolduğunuzu da biliyoruz. Ama bir türlü hayat içindeki koşturmacadan bir an için olsun sıyrılıp kendimizle başbaşa kalamadığımızdan hep stres ve kaygı bulutlarının içinde dolaştığımızdan gülümsemenin gücünü bir türlü hayatımızın merkezine alamıyoruz.

 

Periyodik cilt bakımı yaşlanma etkilerini önler.

Bunu biliyoruz. Cilt bakımının özenli şekilde yapılması gerektiğini, periyodik olması gerektiğini, cilt tiplerine göre cilde ürün seçilip bakım yapılması gerektiğini, bakımın belirli bir sıra ve formalitelerle yapılması gerektiğini de biliyoruz. Ancak uygulama aşamalarında karşımıza bir sürü iç bahane çıkıyor. “Boş ver” diyoruz. “Daha sonra yaparım” diyoruz. Bugünlük yapmasam da olur, diyoruz. Bir kereden bir şey olmaz diyoruz. Önem vermiyoruz, özen göstermiyoruz, dikkat etmiyoruz. Bahaneler, bahaneler…

 

Sağlıklı olmak kendini iyi hissetmektir.

Sağlıklı olmak mutlu olmaktır. Mutlu olmak, herkes tarafından beğenilen ve çekici bulunan gülümseyen bir yüze sahip olmaktır. Gülümseyen bir yüz kendisiyle barışık olmaktır. Kendi durum ve şartlarından memnun olmaktır. Yüksek derecede öz güven demektir. Sağlıklı olmak hareketli bir yaşam sürmek, dengeli beslenmek, yüz cildi güzelliğine önem ve değer vermek, hayatın güzelliklerinin farkında olmak, başkalarının iyiliği ve mutluluğu için de çalışmak demektir. Herkesi sevmek ve sonuçta da herkes tarafından sevilmek demektir.

Mutlu Olmak için Çok Neden var

Hayat içinde bize kendimizi iyi ve mutlu hissettirecek çok şey var. Tek yapmamız gereken harekete geçmek, görmek, bulmak, keşfetmek isteyen meraklı gözlerle çevremize bakmaktır. Çevremizdeki her insan bir dünya. Onlarla kaliteli bir iletişim içinde bulunmak, onların dünyalarını tanımak, onlarla hoş sohbetler yapmak da bize enerji taşıyan unsurlardan olacaktır. Sağlıklı olmak aynı zamanda sağlığımızı cildimizden başlayarak hayat içinde daima önemsemek ve bu konuda gerekli adımları da yüksek bir bilinçle atmaktır.

Mutluluk Çoğaltıcılar nerede?

Hayatta her birimizin kendini iyi hissetmek ve mutlu olmak konusunda farklı beklenti düzeyleri ve bu beklentileri en ideal şekilde karşılamak için de  farklı mutluluk çoğaltıcılara ihtiyacımız vardır. Ne gerekir?

Hayatta bizi çepeçevre saran güzelliklerini küçüklü büyüklü hepsinin farkında olmak ve onları keşfedip hayatımız içine almak konusunda da duyarlı ve arayış içinde olmak gerekir. Mutluluk bir tercihtir. Ve sadece siz isterseniz size görünür.

 

Mutluluk Terapisi Yazıları